مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 7 Ultimate

قیمت نرم افزار' title='قیمت نرم افزار | مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 7 Ultimate

Microsoft Windows 7 Ultimate

 • Other Name: Windows Seven Ultimate نام های دیگر
 • Features: 32 & 64 bit توضیحات نرم افزار
قیمت نرم افزار باتک کاربره - تومانقیمت نرم افزار - تومانآخرین به روز رسانی قیمت: 1394/11/05-09:18حداقل سیستم مورد نیاز مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 7 Ultimate

نقد و بررسی

نقد و بررسی Microsoft Windows 7 Ultimate

همه چیز درباره ی مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 7 Ultimate

پس از ارائه ي سيستم عامل موفق ويندوز XP كه در سال 2000 ارائه شد، نسخه ي بعدي ويندوز يعني ویندوز Vista در سال 2006 منتشر شد. از آنجايي كه ويندوز ويستا نتوانست محبوبيت كافي و مورد انتظار توليدكنندگانش را در بين كاربران كسب كند، شركت مايكروسافت نسخه ي بتاي سيستم عامل ويندوز 7 را در ژانویه 2008 ارائه نمود. همچنين در مِي 2009 نسخه ي RC ويندوز 7 ارائه شد. در اين نسخه، شركت مايكروسافت سعي كرده است كه نقايص ويندوز ويستا را رفع كند. به طوري كه مديريت ، امنيت و بهره وري از سخت افزار در اين سيستم عامل بهبود يافته است. استفاده ي کمتر از انرژی، اشغال فضای کمتر از RAM، افزايش و سهولت اتصال با ساير رايانه ها و دستگاه هاي جانبي ديگر، سهولت اجراي بازي ها و كار با اينترنت، برخي از ويژگي هاي اين سيستم عامل هستند. در اين مقاله سعي داريم به طور مختصر با برخي از امكانات جديد سيستم عامل ويندوز 7 آشنا شويم.

قابليت هاي جديد در ويندوز 7 :

ويندوز 7 با ساختاري مشابه ويندوز ويستا و ويندوز سرور 2008 ايجاد شده است. بنابر اين نرم افزارهاي كاربردي سازگار با اين نسخه ها، به راحتي قابليت اجرا روي ويندوز 7 را دارند و ارتقاء سيستم عامل براي دارندگان نسخه هاي ذكر شده، با مشكلي مواجه نخواهد شد.

سرعت ویندوز 7 نسبت به ویندوز ويستا بسیار بیشتر است. می‌توان گفت ویندوز 7 علي رغم داشتن قدرت گرافیکی بالا، سرعتي در حد ويندوز XP دارد. به همین دلیل ویندوز 7 را می‌توان بر روی سیستم‌های ضعیف که امکان نصب ويندوز ويستا برروی آنها وجود ندارد، به راحتی نصب نمود. در واقع ویندوز 7 در سیستم‌های ضعیف تا حدود زیادی با حذف تعدادي از توانایی‌های گرافیکی، قابليت اجراي آن را روي سيستم بالا مي برد.

فرايند نصب اين سيستم عامل با نسخه هاي قبلي آن مانند ويندوز ويستا متفاوت است. از جمله امكان فعال شدن Automatic Updates توسط كاربر وجود دارد.

نرم افزار ضد جاسوسي Windows Defender به صورت پيش ساخته در ويندوز 7 مقاومت سيستم در برابر نفوذ بد افزارها را تا حد زيادي افزايش مي دهد. علاوه بر اين در ويندوز7 امكان Solution Center كنترل عملكرد Firewall و به روز رساني خودكار ضد ويروس، وظيفه ي گزارش دهي در باره ي محافظت از سيستم و امنيت اينترنت را برعهده دارد.به اين ترتيب فقط در مواقع ضروري كه نياز به اقدام كاربر است، پيغام هاي مربوطه ظاهر مي شوند.

ويندوز 7 به شكلي طراحي شده كه قابليت خودكارسازي و كنترل مديريت محيط كاري و كارائي آن ارتقاء يافته است.

در ويندوز 7 ، قابليت مديريت درايوهاي سخت افزاري با استفاده از امكان Hard Link افزايش يافته است؛ به طوري كه عمليات انتقال اطلاعات از سيستم عامل قديمي به سيستم عامل جديد با سرعت و انعطاف بيشتري انجام پذير است. علاوه بر اين، بر خلاف ویندوز Vista ، این ویندوز اکثر قطعات را شناسایی کرده و درایور آنها را نصب می‌نماید. اين امكان بخصوص در شبکه به شکل بسیار ساده تري قابل تنظیم می‌باشد.

مهم ترين تفاوت بين ويندوز ويستا و ويندوز 7 در مورد امكانات مديريتي است. براي مثال در ويندوز ويستا قابليت UAC موجب مي شود تا كاربران بدون داشتن مجوز لازم، امكان انجام تغييرات روي تنظيمات اصلي سيستم را نداشته باشند. همچنين امكان Policy Group مديريت سيستم را ساده تر مي كرد. در ويندوز 7 اين دو امكان توسعه يافته است. ويندوز 7 قابليت سفارشي كردن UAC را دارد. بنابراين مي توان نمايش پيغام هاي متعدد UAC را كاهش داد. همچنين قابليت Group Policy Perference امكان مي دهد تا بتوان دسترسي به قابليت هاي مورد نظر را براي كاربران خاص كنترل كرد.

با استفاده از قابليت Direct Access مي توان رايانه هاي متصل به شبكه را حتي هنگامي كه در شبكه غير فعال هستند، مديريت نمود.

ابزار گرافيكي Powersell v2 امكان اسكريپت نويسي به صورت خودكار، با حداقل نياز به كدنويسي را فراهم مي كند.

از امكانات ديگر ويندوز 7 مي توان به قابليت User Acount Control اشاره كرد. بدين ترتيب نسبت به ويندوز ويستا ،كنترل روي كاربران قابليت انعطاف بيشتري پيدا كرده است.

قابليت BitLocker to Go براي محافظت از داده ها در نظر گرفته شده است. با استفاده از اين امكان مي توان حافظه هاي فلش را رمز گذاري نمود؛ به طوري كه خروج اطلاعات از سيستم بيشتر قابل كنترل باشد.

افزايش امكانات Firewall در ويندوز 7 موجب شده است كه امكان دسترسي به برنامه هاي خاص براي هريك از كاربران قابل تنظيم باشد.

قابليت هايي مانند Dynamic Driver Provisioning و Deployment Image Service فرايند ايجاد Image يا تصويرسازي از وضعيت موجود سيستم جهت نگهداري و پشتيباني از آن را بهبود مي بخشد.

درايور صفحه نمايش(Windows Display Driver Model يا WDDM) علاوه بر پشتيباني از مدل 1.0 در سيستم عامل ويستا،به مدل 1و1 ارتقاء يافته است. ( از DirectX 10 , 11 استفاده مي شود) . در نسخه هاي قبلي ميزان استفاده از حافظه ي كارت گرافيكي با باز كردن پنجره هاي بيشتر ، افزايش مي يافت. ولي در ويندوز 7 از حافظه ي بسيار كمتري استفاده ميكند. بنابر اين باز كردن پنجره هاي متعدد روند سريع تري خواهد يافت. همچنين استفاده از 11 DirectX موجب سريع تر شدن روند اجراي بازي ها خواهد بود.

رابط كاربري ويندوز 7 بسيار گويا تر از ويندوز ويستا است. مثلا در نوار وظيفه مي توان ظاهر جديد مرورگر را مشاهده كرد.
يکی ديگر از ويژگي هاي ويندوز 7، امکان مشاهده ي پنجره ها بدون فعال كردن آنهاست. انتقال به يک پنجره به شکل سريع برای خواندن برخی مطالب داخل آن بدون ورود کامل به آن پنجره می تواند باعث صرفه جويی در وقت شود. برای اين کار، با حرکت دادن ماوس بر روی نوار ابزار، می توان به شکل يک صفحه شيشه ای محتويات پنجره را مشاهده كرد. با کنار بردن ماوس اين صفحه ي پيش نمايش محو می شود.

در Windows Explorer گزينه ي جديدي به نام Libraries اضافه شده است. اين كتابخانه ها، به سازماندهي فايل ها و پوشه ها كمك مي كند. در حالت استاندارد، 4 كتابخانه ي اصلي به نام هاي Picture, Document, Videos و Music وجود دارند. تفاوت عمده ي اين پوشه ها با آنچه در نسخه هاي قبلي وجود دارد اين است كه تمام پوشه ها و فايل هاي مربوطه الزاما در يك درايو قرار ندارند. در واقع هريك از اين پوشه ها مي توانند پيوندهايي به فايل ها و پوشه هايي در قسمت هاي مختلف سيستم باشند. مانند اين است كه تعدادي از پوشه ها و فايل هاي مختلف را همانند يك گروه در نظر بگيرد. به اين ترتيب توسط هر يك از كتابخانه ها، امكان دسترسي به تمامي آن فايل ها و پوشه ها به راحتي فراهم مي شود. همچنين در صورتي كه چندين رايانه را با استفاده از امكان HomeGroup در ويندوز 7 به هم متصل كرده باشيد، مي توانيد اطلاعات موجود در اين كتابخانه ها را با هم به اشتراك بگذاريد.

در ويندوز 7 امكان برقراري ارتباط كاربر با تلفن همراه، چاپگر ، دوربين و ساير وسايل جانبي ساده تر شده است. با استفاده از امكان Device Stage مي توان تصويري حقيقي از دستگاه هاي جانبي را بر روي نوار وظيفه قرار داد وبا كليك روي هريك از آنها، به برنامه هاي كاربردي مربوطه دسترسي داشت. Device Stage امكان ارتباط با دستگاه ها را از طريق USB و Bloutooth و Wi-Fi به راحتي فراهم مي كند.

با وجود امكانات فوق، به نظر مي رسد ويندوز 7 هنوز مشكلاتي دارد كه لازم است مايكروسافت در جهت رفع آنها در نسخه ي نهايي آن بينديشد. علاوه بر اين هنوز مشخص نيست كه تا چه اندازه امكانات جديد، بتواند آنچنان كه پيش بيني شده، جوابگوي نياز كاربران باشد. براي مثال امكان غير فعال كردن Automatic Update كه هنگام نصب ويندوز براي كاربران فراهم شده، ممكن است تا حدي امنيت سيستم را كاهش داده و موجب شود بسياري از كاربران بي اطلاع، تمامي به روزرساني هاي امنيتي را غير فعال كنند و شايد برخي تبديل حالت اجباري به جاي انتخابي براي اين گزينه را مناسب تر بدانند.

نسخه های ویندوز 7

ویندوز ۷ در ۶ ویرایش مختلف ارائه شده‌است، اما فقط نسخه‌های Home Premium و Professional و Ultimate در فروشگاه‌ها به صورت خرده فروشی و جزئی موجود است. تمام ویرایش‌های ویندوز ۷ قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های ۳۲ بیتی (x86) را دارا می‌باشد و تمام ویرایش‌های ویندوز ۷ به جز Starter با قابلیت پشتیبانی از پردازنده‌های ۶۴ بیتی (x64) ارائه می‌شود.

نسخه های استاندارد
 • Windows 7 Starter ( شروع کننده ): این ویرایش ویندوز ۷ دارای کمترین قابلیت‌های ویندوز ۷ می‌باشد، همچنین در این ویرایش مضمون گرافیکی Windows Aero موجود نمی‌باشد. ویندوز ۷ نسخه آغازگر بدون پشتیبانی از پردازنده‌های ۶۴ بیتی ارائه می‌شود و بیشتر به عنوان یک نسخه نمایشی و آزمایشی در عین حال سبک کاربرد دارد.
 •  
 • Windows 7 Home Basic (خانگی ابتدایی): این ویرایش به طور خاص در بعضی از کشورها(بازارهای نوظهور)ارائه می‌شود. قابلیت‌های آن از Starter بیشتر اما از نسخه‌های دیگر کمتر می‌باشد.
 •  
 • Windows 7 Home Premium (خانگی ویژه): ویرایش خانگی ویژه دارای قابلیت‌هایی همچون Windows Media Center و Windows Aero و همچنین پشتیبانی از کنترل صفحه نمایش لمسی است.
 •  
 • Windows 7 Home Professional (خانگی حرفه‌ای): در این ویرایش سعی شده نیازهای کاربران خانگی و کاربران تجاری کوچک را برطرف شود و در آن بسیاری از قابلیت‌های اصلی ویندوز ۷ گنجانده شده‌است.
 •  
 • Windows 7 Enterprise (سازمانی): ویرایش مناسب برای استفاده در شرکت‌های بزرگ و سازمان‌ها که مجهز به قابلیت‌های مورد نیاز سازمان‌ها همچون BitLocker Drive Encryption و UNIX application support می‌باشد.
 •  
 • Windows 7 Ultimate (نهایی): نسخه نهایی ویندوز ۷ که تمام قابلیت‌ها و خصوصیت‌های ویندوز ۷ را شامل می‌شود. همچنین می‌توان نسخه‌های خانگی ویژه و حرفه‌ای را به این نسخه ارتقاء داد.

مشخصات فنی کامل

مشخصات نرم افزارمحیط اجرا Platform
نسخه Edition
دیگر توضیحات

نمودار قیمت Microsoft Windows 7 Ultimate

با توجه به نوسانات قیمت در بازار، اعتبار قیمت مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 7 Ultimate به صورت روزانه می باشد. جهت اطمینان از قیمت خرید Microsoft Windows 7 Ultimate پس از استعلام قیمت و اطمینان از مشخصات و گارانتی ذکر شده می توانید سفارش خود را یا از طریق تماس تلفنی و یا از طریق سبد خرید سایت ثبت نمایید.اگر مایکروسافت ویندوز سون 7 آلتیمیت فاقد قیمت بود و یا تاریخ به روز رسانی آن مربوط به گذشته بود با کارشناسان فروش مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 7 Ultimate تماس حاصل فرمایید

تغییرات قیمت Microsoft Windows 7 Ultimate

نظرات کاربران

نظرات درباره ی Microsoft Windows 7 Ultimate

کاربر مهمان - 1394/01/08-17:12خیلی عالیه ولی ما ک پول نداریم بخریم

شما هم می توانید در مورد این کالا نظر دهید.
کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 7 Ultimate در نظر گرفته شده است.