مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 8 Pro

قیمت نرم افزار' title='قیمت نرم افزار | مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 8 Pro

Microsoft Windows 8 Pro

  • Other Name: Windows 8 Pro نام های دیگر
  • Features: 32 & 64 bit توضیحات نرم افزار
قیمت نرم افزار باتک کاربره - تومانقیمت نرم افزار - تومانآخرین به روز رسانی قیمت: 1394/11/05-09:18حداقل مشخصات مورد نیاز مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 8 Pro

نقد و بررسی

نقد و بررسی Microsoft Windows 8 Pro


همه آنچه كه مي‌خواهيد درباره ويندوز 8 بدانيد

بعد از مدت ها شايعه و بعد تاييد شدن تعدادي از آن ها، امروز بالاخره مي توانيم شاهد كار ويندوز 8 روي تبلت ها باشيم. بزرگترين سيستم عامل دسكتاپ قرار است پايش را به تبلت ها باز كند.

پس در دو رابط كاربري متفاوت عرضه شده كه يكي براي كامپيوتر و يكي براي تبلت مي باشد. اينترفيس كامپيوتري فقط كمي با ويندوز 7 فرق كرده است. اما رابط كاربري تبلت اين سيستم عامل، نه شبيه هيچ يك از نسخه هاي پيشين است و نه شبيه هيچ سيستم عامل تبلت ديگري در بازار. اما اين دليل نمي‌شود كه از مقايسه اش با ساير رقباي قدرتمند دست بكشيم.

مانند اقدام اخير اپل، در وارد كردن عناصر سيستم عامل iOS به Mac OS، مايكروسافت هم در بخش هاي زيادي از رابط كاربري مترو كه متعلق به ويندوز فون 7 است استفاده مي كند. آيكون هاي مربعي شكل از اصلي ترين جزء هاي رابط كاربري مترو هستند كه در ويندوز جديد هم خيلي راحت و بي دردسر فعاليت مي كنند. البته لازم است اشاره كنيم كه ويندوز هنوز به نسخه پايدار براي عرضه نرسيده است و در مرحله پيش نمايش براي توسعه دهندگان قرار دارد. معني اش اين است كه ساخت ساير اجزاي سيستم عامل باز هم ادامه دارد. نكته ديگر: تبلتي كه ويندوز 8 را اجرا مي كرد، Samsung Series 7 Slate بود و واقعا قدرتمند. در ادامه مطلب توضيحات كاملي درباره بخش هاي مختلف اين سيستم عامل ارائه خواهيم داد و سعي مي كنيم همه چيز را در مورد رابط كاربري و تحولات ويندوز بعدي مطرح كنيم. همراه نارنجي باشيد.

سفارشي سازي
ويندوز هميشه تاحدي سفارشي سازي را در اختيار كاربران خود قرار مي داده. ويندوز 8 هم اين رسم را نشكسته است. از همان صفحه ورود شما مي توانيد سه حالت امنيتي را انتخاب كنيد. پسورد استاندارد – پين يا پسورد تصويري. مورد آخر به شما اجازه مي دهد كه يك تصوير را انتخاب كرده و 3 ژست لمسي را به عنوان پسورد برايش انتخاب كنيد. براي مثال در تصوير فوق مي توانيد يك بار روي چشم راست، يك بار چپ و باز هم روي چشم راست كليك كنيد تا دستگاه باز شود.

صفحه خانگي دقيقا مانند ويندوزفون 7 هست و از آيكون‌هاي مربعي شكل (كه از اين پس آيمر مي‌ناميم شان) استفاده مي كند. اين آيمر ها به طور زنده اطلاعات را نمايش داده و به روز مي شوند. اگر چه اين نسخه قابليت اضافه نمودن اپليكيشن ها به صورت آيمر را نداشت، اما در نسخه نهايي با بازگشايي اپ استور ويندوز، اين قابليت هم فعال خواهد شد. در كل رابط كاربري به همان سرزندگي‌اي بود كه انتظارش مي رفت باشد. البته در اپليكيشن هاي سنگين حركت كمي كند مي شد. اما هيچ گاه فريز شدن صفحه اتفاق نيفتاد.

ژست هاي لمسي
وقتي شروع به كار با ويندوز 8 و آيمر هاي زنده آن مي‌كنيد، يك چيز به وفور نمايان مي شود: مايكروسافت دارد روي صفحه هاي لمسي سرمايه گذاري مي كند. مجريان مايكروسافت هم در مراسم ديروز خجالتي از گفتن اين نكته نداشتند. آن ها صريحا گفتند:«مانيتور غير لمسي، احساس مردگي مي دهد.» البته فقط گفتند و اثباتي در كار نبود. اما خوشبختانه، بيشتر ژست هاي لمسي عملكردي مناسب دارند. كشيدن انگشتان به چپ و راست، صفحه را اسكرول مي كند. بايد توجه داشت كه اسكرول كردن در ويندوز 8 بيشتر افقي خواهد بود تا عمودي. اگر روي ضلع سمت راست صفحه تپ كنيد، يك منو ناوبري مناسب براي شما نمايش داده مي شود. با نگه داشتن انگشت روي هر يك از آيمر ها هم، مي توان آن را براي سفارشي سازي انتخاب كرد.

آيمر ها طوري طراحي شده اند كه به راحتي تشخيص داده شوند. براي اين منظور آن ها در گروه بندي هاي مختلفي قرار گرفته اند كه با اسكرول كردن مي توانيد به آن ها دست يابيد. اگر انگشتانتان را به حالت زوم كردن (به بيرون) روي صفحه بكشيد، ويندوز به شما يك نماي ساده از تمام صفحه شروع نشان مي دهد. در اين نما مي توانيد گروه بندي ها را تغيير نام دهيد يا سفارشي سازي كنيد.

ناوبري
كشيدن انگشتان از سمت چپ صفحه به سوي راست، يك منو ناوبري را باز مي كند. منويي كه در واقع نقش منو استارت سابق را بازي خواهد كرد.

تپ كردن در سمت راست هم نواري با 5 گزينه به شما مي دهد كه به ترتيب: جست‌وجو، اشتراك، استارت، دستگاه ها و تنظيمات نام دارند.

نمي خواهيم درباره جزئيات همه آن ها صحبت كنيم اما نكاتي هستند كه بايد به آن ها اشاره كرد. اول اين كه اين گزينه ها هميشه در گوشه كنار صفحه مخفي مي‌شوند و ثابت هستند.

دوم اين كه قابليت جست‌وجو، فقط محتواي درون كامپيوتر شما را جست‌وجو نمي كند؛ بلكه محتواي درون اپليكيشن ها را هم زير نظر مي گيرد. با استفاده از گزينه اشتراك گذاري هم مي توانيد به سايت هاي اجتماعي سر بزنيد.

كيبورد ها
چون تمام كامپيوتر ها مجهز به صفحات لمسي نيستند، شما هنوز هم مي توانيد براي استفاده از رابط كاربري جديد از موس و كيبورد استفاده كنيد. اگرچه در تبلتي كه از آن براي تست استفاده شد، هيچ موس سازگاري براي امتحان كردن وجود نداشت. اگر چه كيبورد تست شد و بايد گفت كه ويندوز 8 كارش را به خوبي انجام مي داد. اما در كل مترو طوري است كه بايد لمسش كنيد. به غير از كيبورد معمولي سه راه ديگر براي وارد كردن متن به ويندوز وجود دارد.

دو نوع كيبورد لمسي و همچنين تشخيص دست خط. تشخيص دست خط هنوز در ابتداي كار قرار دارد و زمان مي برد تا هم عملكردش مناسب شود و هم مردم به آن عادت كنند. اما دو نوع كيبورد ديگر كاملا جوابگوي نياز‌هايتان هستند. يكي از كيبورد هاي لمسي مناسب براي تايپ با شصت است و يكي كيبورد معمولي براي تايپ با انگشتان ديگر.

اينترنت اكسپلورر 10
تجربه تمام صفحه به مرورگر اين سيستم عامل هم آورده شده. اينترنت اكسپلورر 10 هم مي تواند مبتني بر مترو باشد و هم به شكل كلاسيك ويندوز در بيايد. نوار آدرس به پايين منتقل شده و نحوه قرارگيري تب ها هم شبيه هيچ سيستم عامل ديگري نيست. به نظر مي آيد چيزي نيست كه مترو آن را تحت تاثير قرار نداده باشد.

اپليكيشن هاي تمام صفحه
يكي از مهمترين اجزايي كه اين سيستم عامل جديد مي‌تواند داشته باشد، اپليكيشن هاي تمام صفحه هستند. اگر چه اين اپليكيشن ها نخست در موبايل ها باب شدند و بعد در تبلت ها، اما سيستم هاي دسكتاپ هم آموختند كه بايد براي بهتر شدن از تجربيات دوستان موبايلي خود استفاده كنند.

همانطور كه شاهد بوديم اپل در مك او اس لاين، تصميم گرفت قابليت استفاده از اپليكيشن هاي تمام صفحه را به كاربران بدهد. اما مايكروسافت يك قدم هم جلوتر رفته و كاري كرده كه در حالت تمام صفحه هم آثار رابط مترو به چشم بخورند.

اگر انگشتتان را از هر گوشه صفحه نمايش به سمت وسط آن بكشيد، يك نوع كنترل دريافت خواهيد كرد. اگر از سمت چپ شروع كنيد، منو ناوبري به كمكتان مي‌آيد كه به اپليكيشن هاي ديگر سوييچ كنيد يا فضاي موجود را بين دو اپليكيشن تقسيم نماييد. اگر به سراغ سمت راست برويد، همان پنج گزينه هميشگي را دريافت خواهيد كرد - با كشيدن انگشت از پايين به بالا يا از بالا به پايين، كنترل هاي اختصاصي اپليكيشن در حال اجرا در دسترستان قرار مي گيرند.

دسكتاپ
به اين زودي ها نمي توان منتظر آمدن مترو به دسكتاپ‌ها بود. در واقع اين رابط كاربري فقط براي صفحات لمسي جواب مي دهد و نمي تواند جوابگوي اپليكيشن هاي جدي مانند مايكروسافت آفيس، فتوشاپ و ساير نرم افزار هاي حرفه‌اي باشد. به هر حال در نسخه دسكتاپ هم اثراتي از رابط كاربري مترو ديده مي شود. اما چيزي كه مي توان به كثرت در نسخه دسكتاپ ديد، استفاده از Ribbهاست كه سطح گسترده تري پيدا كرده است.

جمع بندي
اگر بخواهيم به مشخصات تبلتي كه ويندوز 8 روي آن اجرا مي شد اشاره كنيم؛ بايد از يك صفحه نمايش 11.6 اينچي لمسي خازني با رزولوشن 1366x768 شروع كنيم. در مورد پردازنده به سري Core i5 اينتل با فركانس 1.6 گيگاهرتزي مي رسيم كه در واقع يك APU است و از گرافيك مجتمع بهره مي برد. يك SSD 64 گيگابايتي و 4 گيگابايت رم از ديگر مشخصات اين تبلت بودند. دوربين جلويي 2 مگاپيكسل و دوربين عقبي 3 مگاپيكسل بود. از واي فاي و بلوتوث 2 و ميكرو HDMI هم مي توان به عنوان مشخصات ارتباطاتي اين تبلت ياد كرد.

مشخصات شما را حيرت زده كردند! البته نمي توان مطمئن بود كه در بازار هم وضع به همين ترتيب باشد. چرا كه قيمت به طور نجومي بالا خواهد رفت. اما شيفته دانستن اين نكته هستيم كه اين سيستم عامل روي چنين سخت افزاري چگونه كار خواهد كرد. در اين مورد تمام گزارش ها حكايت از تجربه اي نرم و روان دارند و به ياد داشته باشيد كه بر خلاف آي‌-پد يا تبلت اندرويدي محبوب شما، ويندوز يك سيستم عامل دسكتاپ كامل است كه مي خواهد پا را به دنياي تبلت ها بگذارد. با چنين سخت افزاري مي توان از روان بودن آن در هر كاربردي مطمئن بود. اگر چه در مورد عملكرد لمسي و پاسخ گويي، نسخه بتاي ويندوز به پاي آي‌-پد نمي‌رسيد؛ اما بايد توجه داشت كه آي‌-پد فعلا نمي‌تواند نرم افزاري مثل Excel را به همان كاملي به اجرا در آورد. مايكروسافت خودش را براي دادن يك شك ديگر به صنعت تبلت‌ها آماده كرده و شكي نيست كه برنامه‌نويسان دارند حداكثر تلاششان را براي خوب انجام دادن كار مي كنند. با ورود پردازنده هاي 4 هسته‌اي انويديا به دنياي تبلت‌ها، جاي بيشتر و بيشتري براي ويندوز باز مي‌شود. البته باز هم بايد منتظر ماند و ديد كه رابط كاربري مترو وظيفه اش را به خوبي انجام خواهد داد يا خير. اگر مايكروسافت با پتانسيل بالاي خود در دنياي تبلت‌ها موفق شود، آن وقت شكي نيست كه هم اندرويد و هم آي.او.اس به سختي به چالش كشيده خواهند شد.

شرح نسخه های مختلف ویندوز 8 :
  • نسخه معمولی: این نسخه امکانات حداقل و پایه ای ویندوز 8 را دارا می باشد.
  • نسخه Pro : این نسخه جایگزین نسخه Professional و Ultimate ویندوز 7 است و کلیه امکانات ویندوز را شامل می شود. امکان Windows Media Center به عنوان یک Add-on رایگان برای این نسخه قرار داده شده است.
  • نسخه Enterprise : این نسخه کلیه امکانات نسخه Pro را شامل می شود و برای سازمانهای IT امکانات بیشتری را فراهم می کند.
  • نسخه های N : این نسخه ها برای استفاده در اروپا ساخته شده اند و به دلیل وضع قانون ضد انحصار اروپا برای مایکروسافت دارای Windows Media Player نیستند.
  • نسخه RT : این نسخه که البته در مجموعه بالا موجود نیست، نسخه ای خاص برای تبلتهاست که دارای امکاناتی بهینه شده برای آنها ماند صفحه دسکتاپ لمسی و ... می باشد.

مشخصات فنی کامل

مشخصات نرم افزارمحیط اجرا Platform
نسخه Edition
دیگر توضیحات

نمودار قیمت Microsoft Windows 8 Pro

با توجه به نوسانات قیمت در بازار، اعتبار قیمت مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 8 Pro به صورت روزانه می باشد. جهت اطمینان از قیمت خرید Microsoft Windows 8 Pro پس از استعلام قیمت و اطمینان از مشخصات و گارانتی ذکر شده می توانید سفارش خود را یا از طریق تماس تلفنی و یا از طریق سبد خرید سایت ثبت نمایید.اگر مایکروسافت ویندوز 8 پرو فاقد قیمت بود و یا تاریخ به روز رسانی آن مربوط به گذشته بود با کارشناسان فروش مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 8 Pro تماس حاصل فرمایید

تغییرات قیمت Microsoft Windows 8 Pro

نظرات کاربران

متاسفانه هنوز هیچ گونه نظری برای مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 8 Pro تهیه نشده است
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر دهید.
کاربر گرامی، لطفاً توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظرات شما درباره ی مایکروسافت ویندوز Microsoft Windows 8 Pro در نظر گرفته شده است.